Peşin fiyatına tüm kredi kartlarına +12 taksit imkanı
Takip et

Batı Karadeniz Turu (Isparta Hareketli)

Batı Karadeniz Turu (Isparta Hareketli) programımız hakkında

Isparta Çıkışlı Kültür Turu

Tur Tarihleri

06 Temmuz ve 05 Ekim 2023
1.Gün (Kastamonu’ya Gece Yolculuğu)

* 22:00 Isparta Kültür Müdürlüğü Önü

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Kastamonu’ya hareket ediyoruz.

2.Gün (Kastamonu – Şerife Bacı Anıtı – Hükümet Konağı – Nasrullah Camii - Cam Teras – Horma Kanyonu – Çatak Kanyonu)

Değerli konuklarımız; sabah saatlerinde Kastamonu’ya ulaşıyor ve sabah kahvaltısı ile turumuza başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında Kastamonu gezimizde, ilk ziyaret noktamız Hükümet Meydanı olacak. Yeni mimari akımın öncüsü ve ülkemizde yaptığı birçok anıtsal eser ile tanınan mimarımız Vedat Tek imzalı Hükümet Konağı’nı, Kurtuluş Savaşı sırasında İnebolu Limanı’ndan Ankara’ya top ve mermi gibi mühimmat taşırken şehit olan Şerife Bacı Anıtı’nı görüyoruz. Meydandan Saat Kulesi ve Kastamonu Kalesi’ni de görme fırsatı bulacağız. Nasrullah Kadı Camii ve şadırvanını da gördükten sonra çarşıda özellikle Kastamonu’ya özgü çekme helva, yün dokumalar vb. birçok yöresel ürünü görme fırsatı bulacağız. Kastamonu şehir merkezinden ayrılıyor Küre Dağları’na doğru yola çıkıyor, Azdavay’a geliyoruz. Arzu eden misafirlerimizle Azdavay’dan minibüslere biniyor ve ekstra Çatak Kanyonu Cam Teras turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Ekstra Çatak Kanyonu ve Cam Teras 2017 yılında tamamlanan 60 tonluk ağırlığındaki bu terastan; dünyanın en büyük dördüncü kanyonu olan Çatak Kanyonu’nu fotoğraflama imkânı buluyoruz. Teras, kanyon tabanından yaklaşık 450 metre yükseklikte ve 250 kişi taşıma kapasitesine sahiptir.

Öğle yemeğimizi Azdavay’da küçük esnaf lokantalarında alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Küre Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Horma Kanyonu’na ulaşıyoruz. Kanyon, Avrupa’nın en yaşlı ağaçlarına ev sahipliği yapıyor. Üç kilometre uzunluğa sahip ahşap yürüyüş parkurunda yürüyüşümüze başlıyoruz. Alacağımız eşsiz fotoğraflardan sonra Ilıca Şelalesi’ne ulaşıyor ve yürüyüşümüzü burada sonlandırıyoruz. Yaklaşık 15 metre yüksekten dökülen ve Horma Kanyonu’nu oluşturan çayın uzantısı olan şelale ve çevresi bizlere ayrı bir görsel şölen sunuyor. Gezimizi burada noktalıyor ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Kastamonu’da alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği restoranda alınacaktır.
Akşam yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Safranbolu Otelleri
3.Gün ( Amasra – Eski Safranbolu – Arasta Çarşısı – Mehmet Paşa Camii – Cinci Han – Hıdırlık Tepesi)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Çam, Meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola(Dünya’nın Göz Bebeği) ” sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma, kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı(Ağaç işleri), gezilerinden sonra dileyen misafirlerimiz Amasra’da Tekne turuna katılabilirler. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restoranında sınırsız balık ve Amasra’ya özgü salatası ile alıyoruz. Yemek sonrasında Bu şirin ilçeyi arakamızda bırakıyor Safranbolu’ya geri dönüyoruz. Unesco tarafından dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimari örneklerine sahip olan evleri görebileceğimiz Safranbolu gezimize şehri en güzel görebildiğimiz 3 seyir terasından bir tanesi olan Hıdırlık tepesi ile başlıyoruz. Buradan Rum ve Türk Mahallelerinin panoramik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında Safranbolu’nun nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu Lokum İmalathanesi ve havuzlu başodayı görüyoruz. Burada bizlere sunulan slayt gösterisini izlerken Acentemizin ikramı olan çaylarımızı yudumluyoruz. Lokum alışverişlerimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği: Amasra Çeşmi Cihan Restoran (Sınırsız Balık-Amasra Salatası – Helva)
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Safranbolu Otelleri
4.Gün (Abant Gölü - Yedigöller)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız ekstra kahvaltı sonrasında Abant Gölüne hareket ediyoruz. Çam ve Köknar ağaçları arasında bulunan Abant gölü bir krater gölüdür. Abant Gölü’ne geldiğimizde aracımızdan iniyor ve Dileyen misafirlerimiz Göl çevresinde rehberimiz ile birlik de yürüyüş yapıyorlar dileyen misafirlerimiz ise Fayton veya bisiklete binebilirler, dileyen konuklarımız ise küçük köy pazarından alışveriş yapabilirler. Abant gezimizi tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimizle EKSTRA olarak minibüsler ile Yedigöller’e çıkıyoruz. Heyelan sonucunda Kayan kaya kütlelerinin oluşturduğu Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl ’dür. Milli park içerisinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında tekrar minibüslerimiz ile otobüsümüzü bıraktığımız noktaya geliyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüze biniyor Isparta’ya doğru gece yolculuğu yapıyoruz. Gece ilerleyen saatlerde sizleri almış noktalara bir başka ARES DEMİR TOURS gezisinde görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde alınacaktır.
Öğle Yemeği: Yedigöller’de barbekü şeklinde alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Dönüş yolu üzeri dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır.
Konaklama: BU GECE KONAKLAMA YAPILMAMAKTADIR.
Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.),
Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
Açık büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 2 Akşam Yemeği,
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
Milli Park Giriş Ücretleri,
İlk Gün Kahvaltı,
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler
Tüm Öğle Yemekleri,
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,
Yedigöller Minibüs Ücreti,
Çatak Kanyonu ve Cam Teras,
Bölge Bilgileri

Asya ile Avrupa kıtaları arasında binlerce yıl köprü görevi görmüş Anadolu onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kimileri yalnızca Asya’dan Avrupa’ya geçmek için kullanmışlar, kimi uygarlıklarda Vatan belledikleri Anadolu toprağını işlemiş, kentler oluşturmuş yurt edinmişlerdir. Bu nedenledir ki Anadolu zengin bir kültürel dokuya sahip olmuştur. Her köşesinde farklı inançlar, tarihi yapılar, gelenekler, şiveler ve farklı lezzetler karşımıza çıkmaktadır. Coral Travel Kültür Turları Ekibi olarak Tur programlarımızı bu zengin kültürü yaşayabilmenize olanak sağlayacak şekilde hazırlamaktayız. Karadeniz’in doğal zenginlikleri olan yaylalar, Sümela Manastırı, Ayasofya Cami gibi öne çıkan tarihi eserleri ve zengin mutfağı, Ege ve Akdeniz’in Mavi bayraklı koyları, Yunan mimarisinin tüm özelliklerinin görülebildiği antik şehirler, Ege mutfağının zeytinyağlı yemek çeşitleri, Güney ve Doğu Anadolu’da farklı inançların bir arada yaşadığı şehirleri ve ibadethaneleri, Antik döneme ait tarihi eserler ve yapılar; Mozaikler, medreseler, nefis kebap çeşitleri, tarihi çarşıları, doğanın sanatsal dokunuşu ile oluşturduğu mucize peri bacaları, İnsan eliyle şekillenen Kapadokya ve görülmeye değer bir çok bölge…. 80’in üzerinde tur seçeneği ile sizlerin beğenisine sunmaktayız. İstanbul hareketli turlar ağırlık da olmakla birlik de Edirne – Bursa – İzmir – Ankara – Antalya olmak üzere 26 farklı ilden Tur programları düzenleyerek, İstanbul dışında ikamet eden misafirlerimize hizmet götürmekteyiz.

Kültür Turları organizasyonları bir ekip işi olduğunun bilincindeyiz. İşte bu nedenle tecrübeli ve çözüm odaklı operasyon çalışanlarımız, Seçmiş olduğunuz Turun gideceği Bölgeye hâkim, bilgi birikimi yüksek tecrübeli ve güler yüzlü rehber kadromuz ile tatiliniz’in başlangıcından sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. Tatiliniz boyunca yolculuk yapacağınız araçlarınızın en üst modelleri ve konforlu olanları kullanırız. Seçmiş olduğunuz turunuzda konaklama yapacağınız otelinizi özenle seçeriz, bölgenin üst kalite standartlarını taşıyan, rahat ve konfor vazgeçilmez standartlarımızdır. Gezilen şehirlerde öğle yemeği için mola vereceğimiz restaurantlarda yöresel menülerin bulunması, kaliteli ve hızlı servis, rahat atmosfer ve uygun fiyat kriterleri ile belirlenmektedir.

Diğer turlarımıza göz atın?