Peşin fiyatına tüm kredi kartlarına +12 taksit imkanı
Takip et

Gap Rüyası Turu (Isparta Hareketli)

Gap Rüyası Turu (Isparta Hareketli) programımız hakkında

Isparta Çıkışlı Kültür Turu

Tur Tarihleri

Mayıs'tan itibaren Her CUMA, CUMARTESİ ve PAZAR
1.Gün (Adana’ya Hareket)

* 20:00 Isparta Kültür Müdürlüğü Önü

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Adana’ya gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün (Adana – Taşköprü – Gaziantep (Ayıntap) Kalesi – Zeugma Mozaik Müzesi - Naib Hamamı – Savaş Müzesi – Almacı Pazarı – Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi)

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde yol üzeri mola tesislerinde kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrası Adana’ya hareket ediyoruz. Taşköprü ve Sabancı Cami gezilerimizin ardından Gaziantep’e ulaşıyor ve ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında zengin mutfağı ile ün yapmış Gaziantep’in yöresel lezzetlerini tatmadan olmaz diyerek öğle yemeği için mola veriyoruz. Meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Ardından Kurtuluş Savaşı sırasında kentin düşmana karşı direnişinin anlatıldığı tematik bir müze olan Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne gidiyoruz. Müze binasının altında bulunan mağara ve buradan şehrin farklı yönlerine açılan geçitlerin bulunduğu sergi alanını, Antep’in koca bir orduya karşı koyuşunun sırrını, mermi toplayan çocuklar canlandırmasını, İmalat-ı Harbiye canlandırmasını, savaşta kadınlarımız canlandırmasını, şehitlerin nakli canlandırmasını görüyoruz. Sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamı’nın önünde durup 14 Şehitler Anıtı’nı görüyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesi’ni panoramik olarak görüp, fotoğrafını çekip, tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarşısı’ndan geçerek Almacı Pazarı’nı, Zincirli Bedesten’i görüp Tahmis Kahvesi’nde Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle yemeği: GAZİANTEP: Begümhan Restoran. Serbest menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Gaziantep Otelleri
3.Gün (Halfeti Tekne Turu – Fırat Nehri – Rum Kale – Harran – Şanlıurfa – Balıklı Göl – Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Sıra Gecesi)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Halfeti’ye hareket ediyoruz Sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehri’nin kıyısında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Ekstra Halfeti tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını ve Savaşan Köyü’nde Meşhur Batık Minare’yi görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzun ardından siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan konik kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evleri’ni görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Şanlıurfa’ya gelerek öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, çarşılarda vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında Eyüp Peygamber sabır makamına geliyoruz ve sabır ve şifa için sularından içiyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Bu akşam konaklama otelimiz oda kahvaltı olup dileyen misafirler ekstra olarak akşam yemeğini sıra gecesi eşliğinde ya da otel dışında serbest olarak alacaktır.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle yemeği: ŞANLIURFA: İkiler Restoran
Akşam yemeği: Sıra gecesinde ya da konaklama otelinde ekstra olarak alınacaktır.
Sıra Gecesi Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence
Konaklama: Şanlıurfa Otelleri
4.Gün (Göbeklitepe - Mardin – Kasımiye Medresesi – Ulu Camii – Abbaralar – Ptt Binası – Mezopotamya Ovası –Deyrulzaferan Manastırı)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Göbeklitepe’den ayrılıyor ve Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Mardin’e geçiyoruz. Öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani’sinden Arap’ına birçok farklı kültür ve inancın birleşimi olan Mardin gezimize başlıyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlıyoruz. Sonrasında aracımızdan inerek Ulu Cami’ye yürüyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz ile Mardin’in en büyük Camisi olan, Camii Kebir olarak da adlandırılan Ulu Cami’ye ulaşıyoruz. Ulu Cami ve Minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı sokaklardan ve evlerin altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Tarih kokulu sokaklarda yürüyerek gerçekleştireceğimiz Eski Mardin turumuzun sonrasında, bölgede ki Süryaniler için kutsal kabul edilen Deyrulzafaran Manastırı’na hareket ediyoruz. Manastır gezimizin ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Önemli Not: Bölgede ki yoğunluğa göre Deyrulzafaran veya Mor Gabriel Manastır’larından bir tanesi gezilecektir.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle yemeği: MARDİN – Adana Dostlar Restoran Serbest zaman, menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Mardin Otelleri
5.Gün (Midyat – Hasankeyf – Dicle – El Rızk Cami – Batman – On Gözlü Köprü – Keçi Burcu – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Ulu Cami)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat’a gidiyoruz. Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Burada yöresel Telkâri işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat’dan ayrılıyor, antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan ve günümüzde Ilısu Barajı’nın suları altında kalmış olan Hasankeyf’i panoramik olarak görerek, Batman’a ulaşıyor ve öğle yemeğimizi Batman’da alıyoruz. Yemek sonrasında Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır Surlarını, Urfa Kapı’yı, Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu görüyoruz. Otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyor, Hıdrellez zamanı, yöre insanlarının beze dilek yazıp nehre attıkları tarihi köprüden Dicle’yi izliyoruz. İslamiyet’in beş Harem-i Şerifi’nden birisi olarak kabul edilen, Mor Thoma Kilisesi’nin camiye çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’yi geziyoruz. Ulu Camii gezisi sonrası, “Yaş 35 ve Haydi Abbas” şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu eve gidiyoruz ve Dört Mevsim Odalarını görüp. Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. GAP Projesinin can damarı olan Atatürk Baraj Gölü’nü ve Fırat Nehri üzerine kurulmuş olan Nissibi Köprüsü’nü fotoğraflamak için bir mola veriyoruz. Sonrasında Adıyaman’da ki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle Yemeği: Batman Ali Usta Restoran.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.
Konaklama: Adıyaman Otelleri
6.Gün (Nemrut Dağı Gün Doğumu – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü – Kahramanmaraş)

Değerli konuklarımız, Sabah erken saatte uyanıyor ve katılmak isteyen misafirlerimizle Ekstra Nemrut Dağı gündoğumu programımızı gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Merdivenli yol üzerinden zirveye ulaşıp güneşin doğuşunu en iyi şekilde görebileceğimiz bir yer bulup beklemeye başlıyoruz. Güneşin doğuşunu izledikten sonra, Kommogene Kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Bizleri bekleyen minibüslere binerek Cendere Köprüsü’ne ulaşıyor ve Roma İmparatorluğu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü’nü ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize geliyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Sonrasında otelimizden ayrılarak Kahramanmaraş’a ulaşıyoruz. Kahramanmaraş Kalesi’ni panoramik olarak görüp günümüzde Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesi’nde dondurma molası ve Kahramanmaraş Çarşıları’nda serbest zaman veriyoruz. Kahramanmaraş’tan ayrılarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.
Öğle yemeği: Kahramanmaraş’ta ekstra olarak alınacaktır.
Akşam yemeği: Yol üzeri dinlenme tesisinde alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.
Konaklama: KONAKLAMA MEVCUT DEĞİLDİR
7.Gün (Dönüş Yolculuğu)

Sabah erken saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Bir başka Ares Demir Tours organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)
Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Açık Büfe 4 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği,
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Profesyonel rehberlik hizmetleri,
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Müze Ören yeri giriş ücretleri,
Nemrut Minibüs Transferi,
Halfeti Tekne Turu,
Sıra Gecesi (Yemekli)
Bölge Bilgileri

Asya ile Avrupa kıtaları arasında binlerce yıl köprü görevi görmüş Anadolu onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kimileri yalnızca Asya’dan Avrupa’ya geçmek için kullanmışlar, kimi uygarlıklarda Vatan belledikleri Anadolu toprağını işlemiş, kentler oluşturmuş yurt edinmişlerdir. Bu nedenledir ki Anadolu zengin bir kültürel dokuya sahip olmuştur. Her köşesinde farklı inançlar, tarihi yapılar, gelenekler, şiveler ve farklı lezzetler karşımıza çıkmaktadır. Coral Travel Kültür Turları Ekibi olarak Tur programlarımızı bu zengin kültürü yaşayabilmenize olanak sağlayacak şekilde hazırlamaktayız. Karadeniz’in doğal zenginlikleri olan yaylalar, Sümela Manastırı, Ayasofya Cami gibi öne çıkan tarihi eserleri ve zengin mutfağı, Ege ve Akdeniz’in Mavi bayraklı koyları, Yunan mimarisinin tüm özelliklerinin görülebildiği antik şehirler, Ege mutfağının zeytinyağlı yemek çeşitleri, Güney ve Doğu Anadolu’da farklı inançların bir arada yaşadığı şehirleri ve ibadethaneleri, Antik döneme ait tarihi eserler ve yapılar; Mozaikler, medreseler, nefis kebap çeşitleri, tarihi çarşıları, doğanın sanatsal dokunuşu ile oluşturduğu mucize peri bacaları, İnsan eliyle şekillenen Kapadokya ve görülmeye değer bir çok bölge…. 80’in üzerinde tur seçeneği ile sizlerin beğenisine sunmaktayız. İstanbul hareketli turlar ağırlık da olmakla birlik de Edirne – Bursa – İzmir – Ankara – Antalya olmak üzere 26 farklı ilden Tur programları düzenleyerek, İstanbul dışında ikamet eden misafirlerimize hizmet götürmekteyiz.

Kültür Turları organizasyonları bir ekip işi olduğunun bilincindeyiz. İşte bu nedenle tecrübeli ve çözüm odaklı operasyon çalışanlarımız, Seçmiş olduğunuz Turun gideceği Bölgeye hâkim, bilgi birikimi yüksek tecrübeli ve güler yüzlü rehber kadromuz ile tatiliniz’in başlangıcından sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. Tatiliniz boyunca yolculuk yapacağınız araçlarınızın en üst modelleri ve konforlu olanları kullanırız. Seçmiş olduğunuz turunuzda konaklama yapacağınız otelinizi özenle seçeriz, bölgenin üst kalite standartlarını taşıyan, rahat ve konfor vazgeçilmez standartlarımızdır. Gezilen şehirlerde öğle yemeği için mola vereceğimiz restaurantlarda yöresel menülerin bulunması, kaliteli ve hızlı servis, rahat atmosfer ve uygun fiyat kriterleri ile belirlenmektedir.

Diğer turlarımıza göz atın?