Peşin fiyatına tüm kredi kartlarına +12 taksit imkanı
Takip et

Çanakkale Bozcaada Kazdağları Turu

Çanakkale Bozcaada Kazdağları Turu programımız hakkında

Isparta Çıkışlı Kültür Turu

Tur Tarihleri

04 MAYIS - 01 HAZİRAN - 17 AĞUSTOS 2023
1.Gün (Gece Yolculuğu)

* 23:00 Isparta Kültür Müdürlüğü Önü

Değerli Konuklarımız;

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Gelibolu’ya gece yolculuğu yapıyoruz.

2.Gün (Çanakkale – Gelibolu – Şehitlik – Abide)

Değerli Konuklarımız, ekstra alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Feribot ile Eceabat’ a geçiyor Şehitler Abidesi’ne doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Kilit Bahir Kalesi ile Seyit Onbaşı Anıtı’nı panoramik olarak görüyor, Şehitler Abidesini, Alçıtepe gezilerimizi yaparak Şehitlik bölgesinden ayrılıyor konaklama otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Bölge Restoranlarında alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: 18 Mart Köftecisi’nde alınacaktır. Menü fiyatları geçerli olup tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Konaklama yapılacak otelde açık büfe veya set menü
Konaklama: Çanakkale Otelleri
3. Gün (Bozcaada)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısı sonrasında Bozcaada feribotuna binmek için Geyikli İskelesi’ne geliyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada’ya varıyoruz. Restore edilmiş tarihi evleri, Arnavut kaldırımlı, taş kaplı sokaklarında yürüyeceğiz. 1867 de yapılmış tarihi kilise, taş fırın gezilerimizi yapacağız. Taş fırında pişen damla sakızlı kurabiyenin tadına bakabilir, adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şaraplardan alabilirsiniz. Limanda öğle yemeği ve denize girmek için mola veriyoruz. Mola süresinin bitmesi ile Bozcaada Limanı’na geri dönüyor ve feribot ile anakaraya geçiyor, konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bozcaada Serbest zaman. Menü fiyatları geçerli olup tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Konaklama yapılacak otelde açık büfe veya set menü
Konaklama: Çanakkale Otelleri
4.Gün (Kazdağları – Tahtakuşlar – Zeus Altarı – Adatepe)

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bizleri bekleyen minibüslerimiz ile ekstra olan kazdağları programımızı gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Yunan Mitolojisi’ne göre tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kaz Dağları’nı keşfe çıkıyoruz. Yunan Mitolojisinde ki konumunun yanı sıra dünyanın en önemli oksijen kaynaklarından biri olması bakımından da çok özel olan; Edremit Körfezi’ne eteklerini değdirmiş bir gelin gibi duran Kaz Dağları’nda ilk gezi durağımız Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi oluyor. Rehberimizden Yörük kızı Emine ve Hasan’ın öyküsünü duyunca eminiz burası sizi bir kat daha fazla etkileyecek. Sonrasında Zeytinli Köyü’nde Meydan Kahvesi’nde çaylarımızı yudumlayıp, buradan Tahta Kuşlar Köyü’nde bulunan Etnografya Müzesi’ne hareket ediyoruz. Müzeyi gezdikten sonra yolumuz bu sefer bir Zeytinyağı Müzesi’ne düşüyor. Ortalama 500 yıllık ömrü olan zeytin ağacının dalından toplanıp, preslenerek soframıza kadar ulaşan lezzetin ve şifanın öyküsünü dinledikten sonra eskiden fabrika olan bu hoş mekândan ayrılıyoruz. Daha sonra rivayete göre Tanrı Zeus’un Troia Savaşları’nı izlediği yer olarak bilinen Zeus Altarı’nı görmek üzere Adatepe Köyü’ne gidiyoruz. Buradan Edremit Körfezi ve Hekatos Adaları’nın (Ayvalık Adaları) muhteşem manzarasını izliyoruz. Ardından köy içinde yapacağımız gezi sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sabaha karşı ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz noktalara bir başka ARES DEMİR TOURS gezisinde görüşmek üzere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Kazdağları Serbest Zaman Menü fiyatları geçerli olup tur ücretine dahil değildir.
Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)
Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
Açık büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği,
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası,
Profesyonel rehberlik hizmetleri,
Bozcaada Feribot Bileti,
İlk Gün Kahvaltı,
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan içecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen tüm çevre gezileri,
Müze ören yeri giriş ücretleri,
Kazdağları Minibüs Ücreti,
Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde ücreti karşılığında müze kart alabileceklerdir)
Bölge Bilgileri

Asya ile Avrupa kıtaları arasında binlerce yıl köprü görevi görmüş Anadolu onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kimileri yalnızca Asya’dan Avrupa’ya geçmek için kullanmışlar, kimi uygarlıklarda Vatan belledikleri Anadolu toprağını işlemiş, kentler oluşturmuş yurt edinmişlerdir. Bu nedenledir ki Anadolu zengin bir kültürel dokuya sahip olmuştur. Her köşesinde farklı inançlar, tarihi yapılar, gelenekler, şiveler ve farklı lezzetler karşımıza çıkmaktadır. Coral Travel Kültür Turları Ekibi olarak Tur programlarımızı bu zengin kültürü yaşayabilmenize olanak sağlayacak şekilde hazırlamaktayız. Karadeniz’in doğal zenginlikleri olan yaylalar, Sümela Manastırı, Ayasofya Cami gibi öne çıkan tarihi eserleri ve zengin mutfağı, Ege ve Akdeniz’in Mavi bayraklı koyları, Yunan mimarisinin tüm özelliklerinin görülebildiği antik şehirler, Ege mutfağının zeytinyağlı yemek çeşitleri, Güney ve Doğu Anadolu’da farklı inançların bir arada yaşadığı şehirleri ve ibadethaneleri, Antik döneme ait tarihi eserler ve yapılar; Mozaikler, medreseler, nefis kebap çeşitleri, tarihi çarşıları, doğanın sanatsal dokunuşu ile oluşturduğu mucize peri bacaları, İnsan eliyle şekillenen Kapadokya ve görülmeye değer bir çok bölge…. 80’in üzerinde tur seçeneği ile sizlerin beğenisine sunmaktayız. İstanbul hareketli turlar ağırlık da olmakla birlik de Edirne – Bursa – İzmir – Ankara – Antalya olmak üzere 26 farklı ilden Tur programları düzenleyerek, İstanbul dışında ikamet eden misafirlerimize hizmet götürmekteyiz.

Kültür Turları organizasyonları bir ekip işi olduğunun bilincindeyiz. İşte bu nedenle tecrübeli ve çözüm odaklı operasyon çalışanlarımız, Seçmiş olduğunuz Turun gideceği Bölgeye hâkim, bilgi birikimi yüksek tecrübeli ve güler yüzlü rehber kadromuz ile tatiliniz’in başlangıcından sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. Tatiliniz boyunca yolculuk yapacağınız araçlarınızın en üst modelleri ve konforlu olanları kullanırız. Seçmiş olduğunuz turunuzda konaklama yapacağınız otelinizi özenle seçeriz, bölgenin üst kalite standartlarını taşıyan, rahat ve konfor vazgeçilmez standartlarımızdır. Gezilen şehirlerde öğle yemeği için mola vereceğimiz restaurantlarda yöresel menülerin bulunması, kaliteli ve hızlı servis, rahat atmosfer ve uygun fiyat kriterleri ile belirlenmektedir.

Diğer turlarımıza göz atın?