Peşin fiyatına tüm kredi kartlarına +12 taksit imkanı
Takip et

Karadeniz Esintisi ve BATUM Turu (Isparta Hareketli)

Karadeniz Esintisi ve BATUM Turu (Isparta Hareketli) programımız hakkında

Isparta Çıkışlı Kültür Turu

Tur Tarihleri

Mayıs'tan itibaren her CUMA, CUMARTESİ ve PAZAR
1.Gün. (Samsun’a Hareket)

* 21:00 Isparta Kültür Müdürlüğü Önü

Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılacak olan misafirlerimiz ile birlikte Samsun’a gece yolculuğu yapıyoruz.

2.Gün. (Samsun – İlk Adım Anıtı – Bandırma Vapuru – Ordu – Boztepe – Giresun)

Değerli Konuklarımız, sabah yolumuz üzerinde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Samsun’a ulaşıyoruz. 19 Mayıs 1919 da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı yeri simgelemek üzere yapılan İlk Adım Anıtını önünde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, meydanda bulunan Atatürk Heykeli’ni görüp, Atamızı Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru’nu geziyoruz. Samsun’da ki gezimizi burada noktalayıp, Çarşamba – Terme – Ünye üzerinden Ordu Boztepe’ye ulaşıyoruz. Ordu’yu kuşbakışı görebileceğimiz 485 m yükseklikte bulunan bu seyir terasında fotoğraf ve çay molası vereceğiz. Boztepe’de ki mola süremizin sonunda Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun’da meşhur Giresun fındığının tadına bakabilmeniz için bir alışveriş molası veriyoruz. Alışverişimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Ulusoy Dağ Tesisleri’nde ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği: Anıt Terme Pide Restoran’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Giresun Otelleri
3.Gün. (Sürmene – Bıçak Atölyesi – Çay Fabrikası – Çaykara – Uzungöl – Karester Yaylası)

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında bıçakları ile meşhur Sürmene’ye geliyoruz. Çeliğe maharetli ustalar tarafından nasıl şekil verildiğine dair bilgiler aldıktan sonra alışveriş yapabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Alışverişlerimizin ardından, aktif olarak kullanılan çay fabrikamıza geliyoruz. 1924 yılından itibaren ülkemizde yapılmaya başlayan çay tarımı, çayın işlenişi ve doğru çay demleme tekniklerini uzmanlardan dinlerken ilk hasattan demlenmiş olan çaylarımızı içiyoruz. Anlatımlar sonrasında alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Çaylarımızı içtikten sonra Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Uzungöl’e ulaşıyoruz ve burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz göl çevresinde yürüyüş yapabilir. Dileyen konuklarımız ise ekstra yayla turuna katılabilirler. Gezilerimizin ardından Rize’yi panoramik olarak görerek Çamlıhemşin’e ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

***Ekstra Karester Yayla Turu; Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor yayla evlerinden bir tanesine konuk oluyor, çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Hava muhalefeti nedeni ile Karester Yaylası’na çıkılamadığı durumda Demirkapı Yaylası turu yapılacaktır.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Çamburnu Hancıoğlu Restoran’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Çamlıhemşin Otelleri
4.Gün. (Zilkale – Palovit Şelalesi – Sarp Sınır Kapısı – Batum – Piazza Meydanı – Tiyatro Binası – Medea Heykeli)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında arzu eden misafirlerimizle EKSTRA Zilkale, Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra turlarımızın ardından Ayder Yaylası’na doğru çıkıyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası’nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Ayder Yaylası’nda ki gezimizin ardından Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamlayıp Gürcistan/Acara bölgesine geçiyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri’ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü’nü görüyor şehir merkezine ulaşıyoruz. Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanı’nı, Piazza Saat Kulesi’ni, Gürcü Ortodoks Kilisesi’ni, Ermeni Ortodoks Kilisesi’ni, Avrupa Meydanı’nı, Medea Heykeli’ni, Poseidon Anıtı’nı, Tiyatro Binası’nı, Batum Limanı’nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı’ nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Batum gezimizi burada noktalıyor ve Sarp Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, otelimize yerleşiyoruz.

ÖNEMLİ UYARI: Gürcistan’a giriş sadece, yeni tip kimlik kartları ile gerçekleştirilebilmektedir. Ehliyet ile giriş yapılamaz. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimizin giriş sorumlulukları kendilerine aittir. Belge eksikliği sebebiyle giriş yapamayan misafirlerimizin sorumlulukları kendilerine aittir. Resimsiz ve yıpranmış kimlikler geçiş izni alamamaktadır. Yurt dış çıkış harç ücreti misafir tarafından ödenir. Ailesi ile birlikte (Anne ve Baba aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noterden onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

1.Seçenek Zilkale – Palovit Şelalesi Gezisi: Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü’nü görüyor, Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Fırtına Vadisi üzerinde yükselen Zilkale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kaleyi geziyoruz. Ardından Zilkale’ den ayrılıyor, Palovit Şelalesi’ne gidiyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Çamlıhemşin’e dönüyoruz. (Ekstra)

2.Seçenek. Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting. (Ekstra)

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri’nde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Hopa Otelleri
5.Gün. (Borçka – Karagöl – Rize – Rize Bezi Atölyesi – Maçka – Sümela Manastırı)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimizle EKSTRA Borçka Karagöl turumuza çıkıyoruz. Otobüsümüzle Borçka’ya ulaşıyoruz, burada bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Klaskur Deresi’nin önünün heyelan ile kapanması ile oluşan Karagöl’e doğru ilerliyoruz. Yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek, yolumuz üzerinde Bartnala – Korpa – Rusmana – Maisur şelalelerini görerek Karagöl’e ulaşıyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan gölü sizleri büyüleyecek. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında bulunan sandallar ile gezinti, ya da göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Borçka’dan ayrılıp Rize’ye hareket ediyoruz. Rize bezinden üretilen tekstil ürünlerinin bulunduğu mağazamızda alışveriş molası veriyoruz. Rize’den ayrılıp Maçka üzerinden Coşandere’yi takip ederek ilerliyor, Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüsler ile Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Manastır içerisinde bulunan yaşam alanları ve freskoları görüp fotoğraf molası veriyoruz. Sümela Manastırı’nda ki gezimizin sonuna geliyor Altındere Milli Parkı’na dönüyoruz. Otobüsümüz ile buluşuyor Altındere’den ayrılıyoruz. Rumcanın yerel lehçesinde “Geçit” anlamına gelen antik çağlardan beri ticaret yolları üzerindeki bir geçit olarak önemini koruyan Zigana’ya çıkıyoruz. Doğu Karadeniz coğrafi yapısı ile Orta Anadolu yaylaları arasındaki 2032 metre rakımlı zirvede geçiş noktası olan 1690 metre uzunluğundaki Zigana Tüneli’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ismi Arapça Hamse (Beş) Köyden gelen Hamsiköy’ü panoramik olarak görüp meşhur sütlacının tadına bakmak için kısa bir mola vereceğiz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği: Pazar Liman Restoran’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: İvme Otel vb.
6.Gün. (Ayasofya – Giresun – Kümbet Yaylası – Kuzalan Tabiat Parkı ve Şelalesi )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’a ulaşıyoruz. Ortahisar Mahallesi’nde bulunan Trabzon Ayasofya’ya hareket ediyoruz. Kommenos Ailesi tarafından 13.Yy’da inşa edilen ve Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya Camii gezimizi gerçekleştiriyoruz. Trabzon Hasırı, kazaziye ve telkari sanatını göreceğimiz gümüşçümüzde anlatımları dinliyor, alışveriş molası veriyoruz. Alışverişimizin ardından Aksu Deresi’nin eşliğinde Dereli İlçesi’ni takiben Giresun’un en ünlü yaylası deniz seviyesinden 1680 metre yüksekliğindeki Kümbet Yaylası’na çıkıyoruz. Yolculuğumuzda rengarenk mevsim çiçekleri eşlik ediyor. Kümbet Yaylası’nda kısa bir mola veriyor, Koçkayası’nda orman içerisindeki tesisimizde öğle yemeğimizi mangal şeklinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında 3150 metre yüksekliğindeki Karagöl Dağı’nı izliyor, yayla içerisindeki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Aymaç Mevkii’nden Kümbet Yaylası’nı farklı bir açıdan izliyor, fotoğraf molasının ardından Kümbet Yaylası’ndan ayrılıyoruz. Şebinkarahisar – Sivas yoluna saparak Kuzalan Tabiat Parkı’ndaki Kuzalan Şelalesi’ni görmeye gidiyoruz. Pınarlar Köyü sınırları içerisinde bulunan Aksu ve Göksü Dereleri’nin birleştiği noktada yeşile boyanmış müthiş bir doğa örtüsünün içinden 20 metreden akan Kuzalan Şelalesi’ni seyir noktasından fotoğraflıyor, Mavi Göl’e gidiyoruz. Suyunun renginin dolayı Mavi göl olarak adlandırılan bu doğa harikası gezi noktasında fotoğraf molası vereceğiz. Verilen serbest zamanın ardından Tabiat parkından ayrılıyor Ordu üzerinden Samsun’a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır.
Öğle Yemeği: Koçkayası’nda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.
Konaklama: Samsun Otelleri
7.Gün. (Amasya – Yeşilırmak – Arkeoloji Müzesi – Gök Medrese)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehzadeler Şehri olarak bilinen Amasya’ya ulaşıyoruz. Milattan önce ki dönemin ünlü coğrafyacısı Strabon’un doğduğu şehir olarak bilinen, eski ismi ile “ İris“ Yeşilırmak kenarında Harşena Dağı’nın eteklerinde Osmanlı ve İlhanlılar dönemindeki birçok eseri ile kültür mirası açısından zengin olan Amasya’yı adım adım gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız; yöre halkı tarafından aşk hikâyelerinin baş tacı kabul edilen Ferhat ile Şirin Su Kanalları ile bilinen Roma döneminde şehre su getirmek için açılan kanallarını panoramik olarak görüyor, Torumtay Türbesi ve Gök Medrese Camii’yi geziyoruz. M.Ö ve M.S dönemlere ait arkeolojik eserlerin yer aldığı Amasya Arkeoloji Müzesi gezimize başlıyoruz. Özellikle müzede İlhanlılar dönemine ait mumyalar ve Hititlerin Baş Tanrısı Teşup Heykeli (Fırtına Tanrısı) ile birçok eseri rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Amasya Arkeoloji müzesi gezimizi tamamladıktan sonra, Yeşilırmak kenarında şehrin simgelerinden olan ve şadırvanı içerisindeki kalem işçiliği ile bölgenin en önemli eserlerinden olan II. Beyazıt Külliyesi’ni gezmeye başlıyoruz. II. Beyazıt Külliyesi gezimizin ardından Kral Mezarları (panoramik) ve Yalıboyu Evleri’nin eşliğinde Osmanlı döneminde Amasya’da eğitim gören ve tahta çıkan şehzadelerin büstlerinin sergilendiği Şehzadeler Parkı’nı geziyoruz. Sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara ulaştırarak bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde, açık büfe ve tur ücretine dâhil olarak sunulmaktadır.
Öğlen Yemeği: Amasya Payidar Restoran’da ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yol üzeri mola tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.
Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Kişi Sayısına göre Otobüsler ile Ulaşım,
Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği,
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
Batum Turu,
Milli Park Giriş Ücretleri,
Otopark Ücretleri,
Sümela Manastırı dolmuş ücretleri,
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
Ordu teleferik ücreti,
Belediye ve özel sektöre bağlı müzeler,
Yurt Dışı Çıkış Harcı,
Programda belirtilen ekstra turlar
Bölge Bilgileri

Asya ile Avrupa kıtaları arasında binlerce yıl köprü görevi görmüş Anadolu onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kimileri yalnızca Asya’dan Avrupa’ya geçmek için kullanmışlar, kimi uygarlıklarda Vatan belledikleri Anadolu toprağını işlemiş, kentler oluşturmuş yurt edinmişlerdir. Bu nedenledir ki Anadolu zengin bir kültürel dokuya sahip olmuştur. Her köşesinde farklı inançlar, tarihi yapılar, gelenekler, şiveler ve farklı lezzetler karşımıza çıkmaktadır. Coral Travel Kültür Turları Ekibi olarak Tur programlarımızı bu zengin kültürü yaşayabilmenize olanak sağlayacak şekilde hazırlamaktayız. Karadeniz’in doğal zenginlikleri olan yaylalar, Sümela Manastırı, Ayasofya Cami gibi öne çıkan tarihi eserleri ve zengin mutfağı, Ege ve Akdeniz’in Mavi bayraklı koyları, Yunan mimarisinin tüm özelliklerinin görülebildiği antik şehirler, Ege mutfağının zeytinyağlı yemek çeşitleri, Güney ve Doğu Anadolu’da farklı inançların bir arada yaşadığı şehirleri ve ibadethaneleri, Antik döneme ait tarihi eserler ve yapılar; Mozaikler, medreseler, nefis kebap çeşitleri, tarihi çarşıları, doğanın sanatsal dokunuşu ile oluşturduğu mucize peri bacaları, İnsan eliyle şekillenen Kapadokya ve görülmeye değer bir çok bölge…. 80’in üzerinde tur seçeneği ile sizlerin beğenisine sunmaktayız. İstanbul hareketli turlar ağırlık da olmakla birlik de Edirne – Bursa – İzmir – Ankara – Antalya olmak üzere 26 farklı ilden Tur programları düzenleyerek, İstanbul dışında ikamet eden misafirlerimize hizmet götürmekteyiz.

Kültür Turları organizasyonları bir ekip işi olduğunun bilincindeyiz. İşte bu nedenle tecrübeli ve çözüm odaklı operasyon çalışanlarımız, Seçmiş olduğunuz Turun gideceği Bölgeye hâkim, bilgi birikimi yüksek tecrübeli ve güler yüzlü rehber kadromuz ile tatiliniz’in başlangıcından sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. Tatiliniz boyunca yolculuk yapacağınız araçlarınızın en üst modelleri ve konforlu olanları kullanırız. Seçmiş olduğunuz turunuzda konaklama yapacağınız otelinizi özenle seçeriz, bölgenin üst kalite standartlarını taşıyan, rahat ve konfor vazgeçilmez standartlarımızdır. Gezilen şehirlerde öğle yemeği için mola vereceğimiz restaurantlarda yöresel menülerin bulunması, kaliteli ve hızlı servis, rahat atmosfer ve uygun fiyat kriterleri ile belirlenmektedir.

Diğer turlarımıza göz atın?