Peşin fiyatına tüm kredi kartlarına +12 taksit imkanı
Takip et

İstanbul Turu (Isparta Hareketli)

İstanbul Turu (Isparta Hareketli) programımız hakkında

Isparta Çıkışlı Kültür Turu

Tur Tarihleri

02 Ağustos ve 30 Ağustos 2023
1.Gün ( Edirne’ye Hareket )

* 20:00 Isparta Kültür Müdürlüğü Önü

Yukarıda belirtilen saatte ve noktada sizlerle buluşuyoruz Çanakkale üzerinden Edirne’ye gece yolcuğu yapıyoruz.

2.Gün ( Hıdırlık Tabyası – Meriç Köprüsü – Beyazıd Köprüsü – Beyazıd Külliyesi – Selimiye Camii - Selimiye Arastası)

Değerli Konuklarımız, yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı molasının ardından, Balkan Harbi sırasında Edirne’nin savunması için önemli bir rol oynayan Hıdırlık Tabyasını geziyoruz. Burada rehberimizin yapacağı anlatımları dinledikten sonra bir sonraki gezi noktamız Meriç Köprüsü oluyor. Abdül Mecit tarafından yaptırılan Meriç ( Mecidiye ) Köprüsü Meriç Nehri üzerinde yer alıp 236 metre uzunluğunda 13 ayak üzerinde kuruludur. Meriç Köprüsünü fotoğrafladıktan sonra Beyazıd Köprüsünü de görerek Beyazıd Külliyesini ziyaret ediyoruz. Bir diğer adı Sağlık Müzesi olarak da geçmekte olan Külliyemizi rehberimiz eşliğinde geziyor külliye ziyaretinden sonra Edirne’nin Meşhur Tava Ciğerini tatmak için restoranımıza gidiyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Osmanlı mimarisinin en güzel eserlerinden biri olan Selimiye Camii’ni ziyaret ediyoruz. Mimar Sinan’ın Ustalık Eserim dediği cami 8 dayanaklı camii planının en başarılısıdır. Selimiye Cami ziyaretinden sonra rehberimizin vereceği serbest zamanda Selimiye Camiinin altında bulunan Selimiye Arastasını gezebilir alışveriş yapabilirsiniz. Günün sonunda Karaağaç Tren garını fotoğraflayıp konaklama otelimize yerleşiyoruz.

Kahvaltı: Bölge restoranlarında alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Edirne veya Çorlu Otelleri
3. Gün ( Topkapı Sarayı - Ayasofya Camii – Sultanahmet Camii – Yerebatan Sarnıcı)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tarihi Sultanahmet Meydanı’na ulaşıyoruz. Osmanlı Devleti’nin yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Sarayın bölümlerini geziyoruz. Ardından Ayasofya Camii’ne gidiyoruz. Bizans döneminde kilise olarak inşa edilen daha sonrasında İstanbul’un feth edilmesiyle camiye çevrilen yapıyı geziyor ve rehberimizden tarihini dinliyoruz. Ardından öğle yemeğimizi meşhur Sultanahmet köftecisinde aldıktan sonra Sultan I. Ahmet tarafından yaptırtılan Sultanahmet Cami’ni ziyaret ediyoruz. Sultanahmet Camii ziyaretimiz sonrasında İstanbul’un su sarnıçlarından olan ve yenileme ile birlikte hizmete açılan içerisinde sütunların ve heykellerin bulunduğu Yerebatan Sarnıcını geziyor rehberimiz eşliğinde buradan ayrılarak konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Otelde veya otel dışında ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: İstanbul Taksim Bölgesi Otelleri
4. Gün (Süleymaniye Camii - Mısır Çarşısı - Boğaz Turu)

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Mısır Çarşısı önünde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Mısır Çarşısı’nı dileyen misafirlerimiz ise Süleymaniye Camii’ sini ziyaret edebilir. Serbest zamanımızın ardından ortalama 1 saat sürecek olan boğaz turumuz için Eminönü iskelesinden bizi bekleyen teknemize biniyor ve boğaz turumuzu yapıyoruz. Boğaz turumuzda tarihi yalıları panoromik olarak gördükten sonra Anadolu yakasında tekneden ayrılarak konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama: Yalova Otelleri
5.Gün (İznik – Orhangazi & Osmangazi Türbeleri – Tophane – Ulu Camii – Söğüt)

Değerli misafirlerimiz otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hıristiyanlık tarihinde önemli bir yeri bulunan müze şehir İznik ‘e doğru hareket ediyoruz. İznik Göl’ü etrafından dolaşarak ilk olarak surları tanıyoruz. Ayasofya Müzesi, Yeşil Camii, İznik Müzesi ( Nilüfer Hatun İmareti ), Şeyh Kudbeddin Camii, Çini Kazı alanı geziyoruz. Gezimizin ardından göl kenarındaki balık lokantalarında verilen serbest zaman sonrasında Roma Döneminden kalan kalıntıları ve Antik Tiyatro’yu görerek devam ediyor. Süleyman Paşa Medresesi, Çini atölyeleri gezilmesi ve alışveriş sonrası Uludağ eteklerindeki, yeşili, şeftalisi, kebabı, ipeği, bıçağı ve kaplıcalarıyla meşhur, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunda öncülük etmiş, adını; Şehri kuran Bithynia Kralı 1.Prusias’dan alan Bursa’ya geliyoruz. Osman Gazi ve Orhan gazinin türbelerinin bulunduğu Tophane’ye çıkıyor ve şehrin panoramik fotoğrafını çekiyor Kestane şekeri tadımı ve alışverişi yapıyoruz. Alışverişimiz sonrasında Şehrin sur duvarlarını takip ederek Ulu Cami’ye kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ulu Camii ve Koza Han için serbest zaman veriyor dileyen misafirlerimiz İpek işçiliği ile yapılmış ürünleri görmek için Koza Han’ı ziyaret edebilir dileyen misafirlerimiz ise Ulu Cami ziyareti yapabilirler. Öğle yemeğimizde Meşhur İskender’in tadına baktıktan sonra Söğüt’e hareket ediyoruz. Osmanlı’nın kurucusu Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’nin Türbesi oluyor. Rehberimizden Osmanlı’nın kuruluşu ve Osmanlı hakkında anlatımlarını dinliyoruz. Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret ettikten sonra Söğüt’ten ayrılarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz noktalara bir başka CORAL TRAVEL gezisinde görüşmek dileğiyle sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Bölge Restoranlarında alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Kolaylı Dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: MEVCUT DEĞİLDİR.
Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler
Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)
Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Açık Büfe 3 Sabah kahvaltısı,
Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Profesyonel rehberlik hizmetleri,
Milli Park Giriş Ücretleri,
Otopark Ücretleri,
İlk Gün Sabah Kahvaltısı,
Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler
Tüm yemeklerde alınan ekstra İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar,
Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
Belediye ve özel sektöre bağlı müzeler,
Tekne Turu Ücreti,
Bölge Bilgileri

Asya ile Avrupa kıtaları arasında binlerce yıl köprü görevi görmüş Anadolu onlarca uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kimileri yalnızca Asya’dan Avrupa’ya geçmek için kullanmışlar, kimi uygarlıklarda Vatan belledikleri Anadolu toprağını işlemiş, kentler oluşturmuş yurt edinmişlerdir. Bu nedenledir ki Anadolu zengin bir kültürel dokuya sahip olmuştur. Her köşesinde farklı inançlar, tarihi yapılar, gelenekler, şiveler ve farklı lezzetler karşımıza çıkmaktadır. Coral Travel Kültür Turları Ekibi olarak Tur programlarımızı bu zengin kültürü yaşayabilmenize olanak sağlayacak şekilde hazırlamaktayız. Karadeniz’in doğal zenginlikleri olan yaylalar, Sümela Manastırı, Ayasofya Cami gibi öne çıkan tarihi eserleri ve zengin mutfağı, Ege ve Akdeniz’in Mavi bayraklı koyları, Yunan mimarisinin tüm özelliklerinin görülebildiği antik şehirler, Ege mutfağının zeytinyağlı yemek çeşitleri, Güney ve Doğu Anadolu’da farklı inançların bir arada yaşadığı şehirleri ve ibadethaneleri, Antik döneme ait tarihi eserler ve yapılar; Mozaikler, medreseler, nefis kebap çeşitleri, tarihi çarşıları, doğanın sanatsal dokunuşu ile oluşturduğu mucize peri bacaları, İnsan eliyle şekillenen Kapadokya ve görülmeye değer bir çok bölge…. 80’in üzerinde tur seçeneği ile sizlerin beğenisine sunmaktayız. İstanbul hareketli turlar ağırlık da olmakla birlik de Edirne – Bursa – İzmir – Ankara – Antalya olmak üzere 26 farklı ilden Tur programları düzenleyerek, İstanbul dışında ikamet eden misafirlerimize hizmet götürmekteyiz.

Kültür Turları organizasyonları bir ekip işi olduğunun bilincindeyiz. İşte bu nedenle tecrübeli ve çözüm odaklı operasyon çalışanlarımız, Seçmiş olduğunuz Turun gideceği Bölgeye hâkim, bilgi birikimi yüksek tecrübeli ve güler yüzlü rehber kadromuz ile tatiliniz’in başlangıcından sonuna kadar sizlerle birlikteyiz. Tatiliniz boyunca yolculuk yapacağınız araçlarınızın en üst modelleri ve konforlu olanları kullanırız. Seçmiş olduğunuz turunuzda konaklama yapacağınız otelinizi özenle seçeriz, bölgenin üst kalite standartlarını taşıyan, rahat ve konfor vazgeçilmez standartlarımızdır. Gezilen şehirlerde öğle yemeği için mola vereceğimiz restaurantlarda yöresel menülerin bulunması, kaliteli ve hızlı servis, rahat atmosfer ve uygun fiyat kriterleri ile belirlenmektedir.

Diğer turlarımıza göz atın?